A kutya rehabilitációja során elsődleges célunk az esetleges fájdalom csillapítása. Erre számos eszköz és módszer áll rendelkezésünkre (pl. masszázs, ízületi kimozgatások, akupresszúra, elektromos idegstimuláció, lézer, pulzásló mágnesestér,…stb.)
Ezután következik a mobilizáció: ha szükséges , akkor eleinte passzív kimozgatásokkal, asszisztált állással, asszisztált járással, majd később, ha a kutya már képes önállóan mozogni, akkor gyógytorna formájában, ami fokozatosan visszaadja a kutyának a mozgás szabadságát és örömét.
A terápia menete az állatorvosi diagnózis alapján van felépítve.
A fizioterápiás kezelések célja, hogy csökkentsük a rehabilitáció idejét, így elkerülve a következményes tüneteket (pl. izomrövidülés, ízületi mozgáspálya beszűkülése) és a terápia befejeztével minél tökéletesebb végtaghasználatot, fájdalommentes mozgást tegyünk lehetővé az állatok számára.
A rehabilitáció a megfelelő izomegyensúly, izomerő, koordináció és a harmonikus járáskép kialakításával általában le is zárul.
2015-ben szereztem képesítést a Magyar Kisállat Fizioterápiás Társaságnál.
Az Állatorvosi Egyetemen működő fizioterápiás rendelőben gyakorolva láttam, hogy milyen csodás gyógyulásokat lehet elérni a fizioterápia segítségével, és tudtam, hogy megtaláltam azt az állatokat segítő foglalkozást, amit régóta kerestem